yükleniyor

LoL Karşılaşmalarının Kaydedildiği ROFL Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

Dünyanın en sevilen çok oyunculu çevrimiçi strateji oyunu olan League of Legends tekrar dosyaları .rofl uzantılı ROFL dosyası olarak kaydediliyor ama pek çok kullanıcı bu dosyaları nasıl açacağını bilmiyor. Gelin ROFL dosyası nedir, nasıl açılır gibi merak edilen soruları tüm detaylarıyla inceleyelim.

Eğer bir oyunseverseniz League of Legends adını mutlaka duymuş, eğer bir oyuncuysanız mutlaka LoL kısaltması ile anılan bu oyunu oynamışsınız ya da oynuyorsunuzdur. Bu efsane çok oyunculu çevrimiçi strateji oyunundaki karşılaşmalarınız kaydedilir ve .rofl uzantılı ROFL dosyaları olarak saklanır. Ancak pek çok oyunsever ROFL dosya açma işlemini tam olarak bilmiyor.


ROFL dosya formatı tamamen League of Legends oyununa aittir ve hatta oyun içi bir tür oynatma formatıdır diyebiliriz. Bu nedenle elinizdeki dosyaları oyun üzerinden açarak oynatmak en başarılı sonucu verecektir. Ancak tekrar dosyaları üzerinde farklı işlemler yaparak bazı alternatif yöntemler kullanabilirsiniz. Gelin ROFL dosyası nedir, nasıl açılır gibi merak edilen soruları biraz daha yakından inceleyelim.


ROFL dosyası nedir?

Replay Of LoL cümlesinin kısaltması olan; .rofl uzantılı ROFL dosyası, popüler çok oyunculu çevrimiçi strateji oyunu League of Legends karşılaşmalarının kaydedildiği tekrar dosyalarıdır. Riot Games tarafından lisanslanmış ve LoL oyununa özgü olan bu dosya formatı video içeriği barındırır ancak direkt olarak herhangi bir video oynatıcı uygulamasında açılmaz.


League of Legends oyununda yaptığınız her karşılaşma sonrası ekranın sağ üst köşesinde, gelişmiş detaylar butonunun üstüne bir indirme butonu görürsünüz. Bu butona tıkladığınız zaman karşılaşmanın tekrar dosyası ROFL formatında iner ve tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Tüm bu tekrarlar, oyuncuların karşılaşma geçmişi sayfasında da görüntülenebilir.


.rofl uzantılı ROFL dosyaları en fazla 20 tane olur yani League of Legends oyununda oynadığınız son 20 karşılaşma kaydedilir. ROFL dosyalarının diğer bir özelliği ise yalnızca kaydedildikleri yamada çalışıyor olmaları. Yani 7.0 yamasında oynadığınız karşılaşmaların tekrar dosyalarına yalnızca 7.1 yaması gelene kadar ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. 


ROFL dosyası nasıl açılır?

.rofl uzantılı ROFL dosyaları League of Legends oyununa özgü tekrar dosyaları oldukları için açmanın tek yolu League of Legends kullanmaktır. Dosya üzerinde sağa tıklayıp birlikte aç seçeneğinde LoL uygulamasını tercih ederek dosyanızı açabilirsiniz. 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!