yükleniyor

Messenger’a Alman usulü ödeme bölme geliyor!

Meta tarafından paylaşılan son blog yazısına göre Facebook Messenger, ABD’deki iOS ve Android kullanıcılarına ödemeleri bölme, kaybolan mesajlar ve gelişmiş sesli mesaj kayıt kontrolleri dahil olmak üzere yeni özellikler sundu.


Ödeme bölme özelliği, Messenger Bölünmüş Ödemeler olarak adlandırılıyor ve Meta özelliği ilk olarak Aralık ayında test etmeye başlamıştı. Bu özellik, grup sohbetinde faturayı üyeler arasında eşit olarak bölebilir veya her bir kişinin ne kadar borcu olduğunu belirleyebilir. Ödemeye kişiselleştirilmiş bir mesaj da eklenebilir.

Facebook Messenger Bölünmüş Ödemeler nedir?

Bölünmüş Ödemeler yeniliğine ek olarak ABD’deki Messenger kullanıcıları artık Snapchat’e benzer şekilde birbirlerine kaybolan mesajlar gönderebilecek. Vanish Mode (Kaybolma Modu) adı verilen yeni özellik, diğer kişi mesajı açtıktan sonra mesajları, resimleri, GIF’leri ve çıkartmaları ortadan kaldırabilir.


Bir diğer önemli yenilik ise kullanıcılara sesli mesaj üzerinde daha fazla kontrol veriyor. Kullanıcılar sesli mesajları göndermeden önce duraklatabilir, devam ettirebilir, dinleyebilir ve düzenleyebilir. Sesli mesajların üst limiti de 1 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldı.


Bu özelliklerin, özellikle Bölünmüş Ödemeler’in, önümüzdeki dönemde ülkemize gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor. Fakat pek çok kişi Facebook üzerinden oyunlar oynuyor, yayınlar açıyor veya izliyor. Hatta popüler alışveriş sitelerine alternatif olarak burası üzerinden ticaretini ilerleten kullanıcılarda mevcut. Dolayısıyla tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler olan bu platformun, kullanışlı olabilecek yeni özelliklerini burada da kullanıma sunması bekleniyor.


Facebook eğer bu ödeme yöntemlerini ülkemizde faaliyete sunarsa deneyimlemek ve uzun vadeli kullanıcısı olmak ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!